Menu Zavřeno

Batobus Paříž – nejlevnější plavba po Seině

Batobus Pariz

Pokud se chcete vydat na plavbu po Seině a užít si Paříž z vodní hladiny, nemusí vás to vyjít draze. Můžete se dokonce projíždět lodí každý den své dovolené. V Paříži se totiž můžete dopravovat po městě vodním autobusem – Batobusem, který zastavuje u většiny významných památek. Tenhle „lodní autobus“ funguje podobně jako „hop on– hop off“ autobusy, které potkáte snad v každém větším městě – s tím rozdílem, že v případě Batobusu si užijete Paříže z méně obvyklého pohledu.

Batobus Pariz
Batobus na Seině

Trasa Batobusu je okružní, jeden okruh trvá asi 1:45h. S jednodenní nebo dvoudenní jízdenkou můžete nastupovat a vystupovat, jak často se vám zlíbí. Batobusy vám nabídnou panoramatický výhled na řeku a okolí, jsou kryté proti dešti a vytápěné. Na jejich palubě ale nenajdete WC a nemůžete se jimi oficiálně přepravovat se zavazadly většími než 16l. Kufry jimi tedy převážet nemůžete, malý turistický batůžek do města v praxi ale projde bez problémů.

Kde všude Batobus staví?

Batobus má celkem devět zastávek:
. Eiffel Tower. Invalides / Pont Alexandre III
. Musée d’Orsay
. Saint-Germain-des-Prés
. Notre-Dame
. Jardin des Plantes / Cité de la Mode et du Design
. Hôtel de Ville
. Louvre
. Champs-Élysées


Mapu všech zastávek Batobusu i s dobou jízdy mezi nimi najdete zde: Batobus map paris

Jak často Batobusy jezdí?

Batobusy jsou v provozu celoročně, jezdí v intervalech zhruba 30 minut. Dobu provozu a časy odjezdů Batobusu najdete zde: Batobus timetable Paris

Kolik stojí jízdenka?

Cena jednodenní jízdenky (24 hodin) je pro dospělé € 17, pro děti od 3 do 15 let €8. Dvoudenní jízdenka (48 hodin) stojí pro dospělé €19 a pro děti od 3 do 15 let €10. Lístky si můžete koupit předem na internetu a vyzvednout na jakékoliv zastávce Batobusu, nebo si je koupit přímo na zastávce, cena je v obou případech stejná.

Kompletní ceník najdete zde: Batobus price Paris

Recenze Batobusu na Tripadvisoru: Batobus recenze

Chystáte se do Paříže a hledáte levné ubytování? Klikněte zde pro kredit 997 Kč při registraci na Airbnb a vyberte si apartmán nebo pokoj.

A tady se můžete podívat, jak taková jízda Batobusem vypadá:

Projížďka Batobusem na večerní Seině

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *