Mnoho lidí před Vánoci řeší, co by byl nejlepší dárek pro rodinné příslušníky a přátele, kteří milují cestování. Obvykle nejvíc potěší letenka, ideálně do dalekých a zajímavých krajů. 🙂 Ale co si počít v téhle době? Nemusíte zoufat, protože jsme pro vás připravili přehled několika zajímavých knih s cestovatelskou tématikou, které potěší každé toulavé srdce.

Dominika na cestě Jižní Amerikou

Sólo cesta na motorce celou Jižní Amerikou a jedna česká holka, která to, co jí chybí na centimetrech, víc než vynahrazuje odvahou. Zážitky nádherné i děsivé, ale vždycky sepsané s humorem, to všechno tvoří vyprávění o jedné velké cestě.

Povedená obálka tuhle knihu dokonale vystihuje. Podle toho, kterým směrem ji obrátíte, uvidíte zcela jiný obrázek.

Na jednu stranu zahlédnete krásy jihoamerické přírody, ucítíte vítr ve vlasech a radost z cest. Spaní ve stanu s dechberoucím výhledem na horu, duha zrcadlící se ve vodní tříšti nad mohutnými vodopády Iguaçu, dokonalé zrcadlo solné pláně Salar de Uyuni, které se táhne do nekonečna.

Z druhé strany autorku ale také čeká pořádná dávka byrokracie, potíže s vydáním motorky úřady, přepadení ozbrojeným mužem, pobyt v nemocnici s břišním tyfem a výšková nemoc.

Které z těchto vyobrazení je výstižnější? No přece obě dvě. Dohromady všechny tyhle příběhy tvoří pestrý obrázek o velké cestě nádherným kontinentem. Budete mít pocit, jako byste ji projeli spolu s Dominikou, budete zadržovat dech v napínavých situacích, a hlavně se budete hodně smát. Autorka má totiž skvělý smysl pro absurdní humor, který dokáže najít v každé situaci.

Pokud byste chtěli malou ochutnávku toho, co vás v knize čeká, můžete se podívat na její Facebookovou stránku, kde sdílí historky ze svých různých cest.

Knihu můžete koupit tady: Kosmas.cz – Dominika na cestě Jižní Amerikou

Jedině Neapol

Slunce, romantika a dobré jídlo. To všechno v téhle čtivě napsané knížce najdete. Vtáhne vás do života v jižní Itálii a přiblíží vám její kulturu pomocí výjevů z každodenního života.

Když se Američanka Catherine Wilsonová vydala na studijní pobyt do Neapole, netušila, že tu najde nejen svého budoucího manžela, ale i celou jeho italskou rodinu, která ji s nadšením adoptuje. Nejzajímavější postavou je její budoucí tchýně Raffaela, která je skvělou učitelkou nejen při vaření lahodných italských pokrmů, ale i na cestě ke zdravějšímu vztahu životu, jídlu a sama k sobě.

Spolu s autorkou zjistíte, jak se správně vaří chobotnice, proč v jižní Itálii nesmíte být “baccali” – hloupí jak treska, nebo jak se v Neapoli vychovávají děti. A protože Italové milují jídlo skoro stejně jako svou rodinu, kromě zážitků je kniha proložena také lákavými recepty, které si můžete sami vyzkoušet a přinést si tak kousek prosluněné Itálie i na svůj vlastní stůl.

Knihu můžete koupit tady: Kosmas.cz – Jedině Neapol

Agatha Christie: Pověz mi, jak žijete

Málokdo ví že Agatha Christie byla nejen velkou spisovatelkou detektivek, ale také velkou cestovatelkou – a velkou milovnicí života a všech jeho radostí. Tahle útlá, ale nadčasová knížka je radosti ze života plná. V jednu chvíli vás rozesměje tak, až vám budou téct slzy, ve druhém okamžiku vás překvapí tím, jak moc odlišně místní lidé vidí svět, ve třetím vás okouzlí mistrným popisem atmosféry archeologických vykopávek v daleké Sýrii minulého století, podaným se značnou dávkou humoru.

Agatha Christie tuhle knížku napsala během druhé světové války jako dárek pro svého druhého manžela Maxe Mallowana jako vzpomínku na šťastné časy, které v této drsné, ale krásné části světa společně prožili. Je to malý knižní skvost, který byste si neměli nechat ujít.

Knihu můžete koupit tady: megaknihy.cz-povez-mi-jak-zijete